XIV. Országos "Alba Regia" Kamarazene Verseny

A XIV. Országos „Alba Regia” Kamarazene Versenyre 2019.04.26-án és 27-én került sor.

A Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola a Tálos Edit Alapítvány közreműködésével rendezte meg a kiemelkedő jelentőségű XIV. Országos „Alba Regia” Kamarazene Versenyt. A program megrendezésén keresztül az intézmény és a civil szervezet elősegítette a kiemelkedően tehetséges, zenei pályára készülő tanulók pályaorientációját, lehetőséget teremtett tehetséggondozó tevékenység biztosítása által a társas zenélés örömeinek megélésére, valamint a szaktanárok közötti szakmai találkozóra, megbeszélésre.

A több évtizedes múltra, hagyományokra visszatekintő verseny zsűri tagjai: Szabadi Vilmos – Liszt Ferenc - díjas hegedűművész, a zsűri elnöke; Dr. Drahos Béla – Liszt Ferenc – díjas fuvolaművész, habilitált egyetemi tanár, Dezső Marianna – zongoraművész, zongoratanár voltak.