100 hegedűs játszott együtt a tanárokkal

2018-11-17
Különleges koncertélményben volt része annak, aki ellátogatott a 100 hegedűs koncertre, ahol a Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola kamaracsoportjai és az iskola vonószenekara, a Musica Bella Vonószenekar tagjai léptek színpadra.

Kicsik és nagyok együtt és külön-külön is bemutatkoztak a délelőtt folyamán, ahol mások mellett olyan népszerű zeneszerzők művei csendültek fel, mint Telemann, Bartók, Bach vagy éppen Beethoven.

A legkisebb "Cérnahangoktól" a középiskolásokon át a tanárokig szinte a teljes vonós tanszak hegedűt ragadott ma délelőtt. A 30 éves hagyományra visszatekintő "100 hegedűs" koncertet az Alba Regia Szimfonikus Zenekar próbatermében tartotta a Hermann László Zeneiskola.

A műsorban többféle formációban, minden korosztály külön-külön is bemutatkozott, de a műsor talán legizgalmasabb része a "100 hegedűs" által közösen előadott Bach és Beethoven művek voltak.

A program a Magyar Művészeti Akadémia, a Nemzeti Kulturális Alap és Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkorményzatának támogatásávaal valósította meg a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI, illetve a Tálos Edit Alapítvány.